O Podziomniku

Całkiem niedawno zorientowałam się, że mój blog ma prawie rok. Dorósł i zmienił się; ukształtował. A mimo to jego opis brzmi dokładnie tak samo, jak ten, który dodałam tu wiele miesięcy temu. Wraz z wiosną przyszedł czas na zmiany.


Elinownik to blog przede wszystkim o śniadaniu. Posiłku, który musi się udać. Raz udało mi się zrobić owsiankę z czosnkiem i czekoladą - lepiej nie wspominać tego dnia.
O wyjątkowości chwil, które spędzamy na wspólnych posiłkach.
O drodze do zdrowego życia i szukaniu szczęścia.
O pasji czekolady, miłości do cukierni i odkrywaniu dnia.
Szukaniu szczęścia w rzeczach prostych i codziennych.
 Bo dzisiejszy dzień może być na prawdę dobrym dniem.

Nie każde śniadanie może być wyjątkowe. Ale to nie oznacza, że nie można próbować.
Jeżeli chcesz ugotuje Ci na śniadanie owsiankę albo zaproszę na kawę.

 ****

Do tego, czym jest zdrowe odżywianie dochodziłam przez lata. Metodą prób i błędów. Eksperymentów na sobie, a czasem też na innych.

Metodą prób i starań udało mi się zrównoważyć własną dietę, uczynić ją zdrową. Właściwą dla utrzymania i tworzenia tkanki mięśniowej i pracy umysłowej. Bez grama zbędnego tłuszczu.
To śniadaniowiec wolny od zaburzeń odżywiania. Uprzejmie proszę aby nie poruszać tu tego tematu. 

Zdrowe śniadanie to śniadanie różnorodne. Powinno stanowić zestaw składający się z białka, węglowodanów prostych, złożonych oraz tłuszczu. Powinno być sycące i co do zasady ciepłe.
Mało pracochłonne, bo mało kto o poranku ma dużo czasu i cierpliwości.
I co najważniejsze – dobre śniadanie to takie, które wywołuje uśmiech na twarzy. Gdy wiesz, że to jeden z powodów dla którego masz ochotę rano otworzyć oczy i zejść na dół.

Brak komentarzy: